O projekcie

o-projekcie-200x200W ramach projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki we wrześniu br. do 400 uniwersytetów trzeciego wieku w całej Polsce trafią bezpłatne egzemplarze książki promującej aktywność fizyczną osób starszych.

Wydawnictwo będzie zbiorem wywiadów ze znanymi sportowcami z grupy 50+ oraz osobami zawodowo zajmującymi się aktywnością fizyczną osób starszych (fizjoterapeutami, geriatrami, wykładowcami Akademii Wychowania Fizycznego). Jak mija życie na emeryturze polskim mistrzom sportu? Czy wciąż dbają o swoją aktywność fizyczną? Jakie znaczenie ma dla nich dzisiaj sport? Jak rozwijać aktywność fizyczną w wieku senioralnym i od czego zacząć? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą się w książce „Seniorze, trzymaj formę!”, wydanej przez Instytut Łukasiewicza.

Czwarty tom książki „Seniorze, trzymaj formę!” już wkrótce!

Już we wrześniu 2018 r. uniwersytety trzeciego wieku w całej Polsce otrzymają darmowe egzemplarze kolejnej części publikacji promującej aktywność fizyczną osób starszych. Książka jest zbiorem rozmów ze znanymi sportowcami 50+ oraz ekspertami.

Tym razem w gronie rozmówców znajdą się m.in.: Jan Brzeźny – kolarz, dwukrotny zwycięzca Tour de Pologne, Aleksandra Kaczyńska-Błoch – wioślarka, olimpijka z Montrealu i Moskwy, Andrzej Drewniak – karateka, posiadacz 9. dana i Agnieszka Czopek-Sadowska – pierwsza polska medalistka olimpijska w pływaniu.

Mistrzowie sportu sprzed lat, choć w znakomitej części przekroczyli już sześćdziesiątkę, nadal pozostają aktywni. W książce opowiedzą, jaką rolę odgrywa w ich życiu sport. Eksperci zaprezentują korzyści, które płyną z regularnej aktywności fizycznej.

Pierwsze wywiady z mistrzami już wkrótce na www.seniorzetrzymajforme.pl!